KONKURSY - PROMOCJE ANKIETA BDT

04.08 ETAP 7 – BUKOVINA RESORT – BUKOWINA TATRZAŃSKA / 132,5 km

Finał tegorocznego Tour de Pologne to była rywalizacja na prawdziwie królewskim etapie. Przed kolarzami czekały dwie rundy, z których każda miała 66 kilometrów długości. Ostateczne rozstrzygnięcia nie mogły się obyć bez górskich premii. Premie zostały usytuowane w Łapszance, Sierockiem i na kultowej już Ścianie Bukovina. Ostatnia premia została poświęcona pamięci Joachima Halupczoka i była punktowana podwójnie. Meta wyścigu i huczne zakończenie maratonu odbyły się w  Bukowinie Tatrzańskiej.

Po pokonaniu 7. etapie Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska Rafał Majka zajął 3. miejsce i zyskał 4 sekundy bonifikaty do klasyfikacji generalnej Carrefour. Natomiast w klasyfikacji generalnej na pierwszym miejscu uplasował się Dylan Teuns (Orica Scott), drugą pozycje zajął Rafał Majka (Bora-Hansgrohe), a trzecią Wout Poels (Sky).